Czy Polacy lubią pić kawę?

Kawiarnia Maszewo

Zachodniopomorskie

Przez pełne lata w polskich domach królowała „zalewajka” – zmielona kawa w tradycyjnych, drewnianych młynkach była zalewana wrzątkiem, i po zmieszaniu łyżeczką i opadnięciu fusów – wypijana, obowiązkowo ze szklanki z metalową obręczą.

Kawiarnia Chociwel

Z czasem Polacy zaczęli czerpać z coraz dużo łatwego sprzętu agd do zaparzenia kawy na ciepli z mieszkańcami z innych krajów, natomiast w filiżankach rodzimych kawoszy zagościły kawy z całego świata oraz dziesiątki metod parzenia wonnego, czarnego napoju.

zamów kuriera Expres poczta

Jaką kawę piją Polacy?
By na ostatnie zagadnienie odpowiedzieć, trzeba uzgodnić, lub zamierza się na bada sposób parzenia kawy, bądź oraz jej istotne smaki.

Kawa parzona, z ekspresu czy kawiarki?
Wspomniana kawa „zalewajka” bardzo dokładnie idzie z mody. Coraz mniej osób lubi fusy wpadające między zęby. Co norma jest grupa klientów parzenia kawy „po turecku”, ale toż, co dobre, pewno stanowić piękniejszym stopniem wtajemniczenia. Prawdziwa kawa po turecku to poezja smaku, gdzie kawę z cukrem w określonych kokilkach na dużej rączce zalewa się odpowiednio ciepłą wodą (nie wrzątkiem) i odpowiednio podgrzewa. Gorący kawowy ulepek chyba każdego da na nogi.
Kawiarnia Chociwel
Chociaż w lokalach i w biurach do nowa jeszcze królowały ekspresy przelewowe, wymagające stosowania papierowych filtrów. To tradycja rodem z USA, gdzie ciągle zajmują się wielką popularnością. Prawdziwi kawosze mają jednak, że siedząca przez kilka godzin kawa w dzbanku nie istnieje już prawdziwą kawą, lecz napojem kawowym.

Ekspresy przelewowe zostały wyparte przez ekspresy ciśnieniowe, oraz na ich szczycie trwają te, które posiadają wbudowane młynki. Kawa ze świeżo zmielonych ziaren toż najlepszy gust i zapach. Kawa z ekspresu ciśnieniowego istnieje wyjątkowo szybka do wykonania (stąd nazwa ekspres) a ulubioną kawę można pobrać po kilkunastu minutach od wciśnięcia guzika.

Ekspres do kawy siedzi w wszelkim biurze i w wielu domach oraz wielorakość modeli tych wyjątkowo zaawansowanych technologicznie maszyn także ich funkcjonalności mogą przyprawić o zawrót głowy niejednego smakosza.

Kawiarnia Chociwel

Jaką kawę piją Polacy?

Objawia się, że kawę codziennie pije aż 70% dorosłych ludzi naszego świata. Oczywiście, są plany na preferencje smakowe. Analiza sposobów parzenia kawy i jej drogich smaków to symbol na to,że zachowanie jest kolejną naturą człowieka.

70% Polaków nadal zaparza zmieloną kawę bezpośrednio w kubku. Nie jest zaskoczeniem, że tak piją kawę na ogół ludzie starsi, z trudem rezygnujący z zachowań, żyjący na emeryturze.

Wśród młodszych kobiet, w wieku między 40-50 lat zarysowuje się przewaga amatorów picia kawy z ekspresu ciśnieniowego.Z pewnością pomysł na ten okres sytuacje pamięta też fakt, że tworzą w biurach a tam mają z ekspresów. Mieszkać ich rzadko na stosowanie z restauracji i próbowanie różnych smaków, a i kupno zaawansowanego sprzętu AGD do domu.

Kawiarnia Chociwel

Zgodnie z tradycją, najmłodsi kawosze, w przedziale wiekowym między 30-40 lat lubią eksperymentować. W tej rodzinie jest ważna grupa nabywców zaparzaczy do kawy doskonale nieznanych dotychczas – aeropress, hario, chemex to marki specjalnych naczyń lub całych zestawów, pozwalających uzyskać smaki nieznane dotychczas większej grupie konsumentów.

Kawa z mlekiem, czarna, albo z mleczną pianką na wierzchu?
Picie kawy jest codziennym, na ogół porannym rytuałem. Druga mała czarna jest zdecydowanie pita w biurze lub na mieście. Najczęściej Polacy piją kawę z mlekiem, czyli dolewają mleko do gorącego napoju. Właściciele zaawansowanych technologicznie ekspresów mogą sobie zezwolić na zdrowszą umiejętność i robić ulubione smaki wg preferencji. Oraz jest ich sporo również ważna się pogubić w stylach kaw z mlekiem: latte, macchiato, mocha, cappuchino to właśnie chwila spośród nich. Amatorzy kawy czarnej i maja wybór między americaną i espresso. Połączenie deseru z kawą znajdują miłośnicy vienna cafe, czyli espresso z czekoladą.

Kawiarnia Chociwel

Ile kawy wypijają Polacy?
Grupa kobiet wypija co najmniej 1 kawę dziennie, lecz 25% spożywa nawet 5 filiżanek w układzie dnia. Na naturalnego Polaka przypada, wg GUS z 2017 roku 2.7 kg kawy (zawieranej w form suchej, nie zaparzonej). Zachowujemy się w dobrze od czołówki światowej. Co dobre, najwięcej kawy piją Finowie, bo aż 12 kg na głowę. Warto zauważyć, ze normę wypijanej kawy w Polsce żyje z roku na rok.

Kawiarnia Chociwel

Zobacz również Czy Polacy lubią pić kawę?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments